Дієтичні протеїнові батончики
- Зміст:
У сучасному суспільстві будь-яку активну людину вирізняє її прагнення до збереження здоров'я та підтримки тіла в тонусі й гарному зовнішньому вигляді. І такі люди намагаються займатися руховою активністю, відвідуючи тренажерні зали та різноманітні тренування, уникати шкідливих перекусів, і обирають для себе корисні білкові батончики. Але іноді виникають ситуації, коли зовсім немає змоги нормально прийняти їжу, немає часу, незручно тощо. Практично в кожного спортсмена, активної людини в сумці чи рюкзаку є такий батончик "про всяк випадок". Але є люди, які не вникали в цю тему і порівнюють його зі звичайними батончиками, які продаються в супермаркетах. А що таке протеїнові батончики? Навіщо потрібні протеїнові батончики? І інші популярні запитання, відповіді на які ви знайдете в цій статті.
Що таке дієтичні батончики?
Багато хто чув, що є такі корисні батончики, а що там і як не заглиблювалися. Протеїнові батончики - спеціальна збалансована добавка дієтичного харчування з додаванням більшої кількості білка в складі. Спочатку ця харчова добавка призначалася спортсменам-професіоналам, а також спортсменам-аматорам. Зараз же батончики можуть собі дозволити всі, хто веде активний спосіб життя і стежить за своєю вагою і харчуванням у принципі. Існують такі види батончиків: протеїнові, вуглеводні, змішані.
- Протеїнові батончики, як ми писали вище, у складі яких підвищена кількість білка і мала кількість вуглеводів. Використовується на будь-якому тренувальному етапі (схуднення, набір м'язової маси, а також підтримання тіла в тонусі) як додаткове джерело білка, а також як правильний перекус і десерт.;
- Вуглеводні - містять у собі складні вуглеводи і малу кількість білка, іноді практично повну їх відсутність. Основне їхнє завдання - насичення і призначені в основному для підвищення енергії незадовго до тренування, якщо немає можливості прийняти повноцінний прийом їжі. Так само можуть використовуватися як додаткове джерело вуглеводів під час нарощування м'язової маси.;
- Змішані (білково-вуглеводні) - містять найбільш сприятливу кількість вуглеводів і білків, такі батончики підходять для збалансованого харчування.
З чого складаються протеїнові батончики?
Багато хто задається цим питанням і ретельно починає вивчати склад. Найважливішим елементом такого батончика є білок. Так, саме він живить і підтримує організм на будь-якому етапі нашої життєдіяльності, саме він необхідний на дієті під час схуднення або, навпаки, у разі профіциту на наборі маси. Найголовніше, що потрібно знати новачкові:
- Є такі батончики, які не містять цукор, а саме цукрозамінники. Вироблено для людей, які дотримуються дефіциту калорій і не вживають цукор.
- Основний інгредієнт - сироватковий протеїн (рослинний для людей, які не вживають джерела тваринного походження), амінокислоти і вітаміни..
- Ще додають смакові аромати для урізноманітнення смаків, шматочки шоколаду або ягід, шматочки горішків, кокосову стружку або сухофрукти, а також інші натуральні інгредієнти..
- Зазначимо, що часто використовується колаген або фруктозний сироп як, свого роду, "клей" для створення звичної для нас структури батончика.
- Шоколадна глазур або патока для верхнього шару.
- Залежно від виробника, склад відрізняється складовими, але мета одна - підживлення організму додатковим білком, використовуючи його як правильний перекус.
- Так само в складі досить часто можна зустріти наявність комплексів вітамінів і л карнітину, такі батони зазвичай містять невелику кількість калорій..
- Для веганів/вегетаріанців або людей з непереносимістю лактози, є батончики, основа яких складається з білка рослинного походження (соя та інше).
Користь і шкода протеїнових батончиків
Такий маленький батончик, а скільки користі приносить, ми вибрали для вас основні позитивні якості дієтичних батончиків на основі білка:
- Сприяють поповненню запасів енергії та додаткового білка;
- Слугують чудовим і правильним перекусом, пригнічуючи на тривалий час апетит, за рахунок цього часто вживають під час схуднення;
- Періодично використовується як заміна випічці (тортам, тістечкам тощо) та іншим шкідливим солодощам;
- Допомагає нарощувати м'язову масу з урахуванням індивідуального прийому їжі та тренувального процесу;
- Допомагає відновлюватися після важкого тренування;
- Сприяє запобіганню скупченню молочної кислоти;
Зазначимо, що батончики можна вживати, якщо прийняти повноцінний прийом їжі немає можливості.
Завдати шкоди вони можуть у тому разі, якщо з'їдати їх у великій кількості. Це призведе до скупчення жирового прошарку і подальшого розвитку ожиріння, навантаження на нирки, а також алергічних реакцій. Так само людям із порушенням обміну речовин, людям із цукровим діабетом 1 типу не рекомендується вживати батончики, оскільки це призведе до коригування індивідуальних доз інсуліну. Для діабетиків 2 типу слід проконсультуватися з лікарем.
Скільки батончиків можна з'їдати на день?
Як же правильно вживати батончики? Якщо ви забули вдома контейнер з їжею або не маєте змоги поїсти повноцінної порції їжі, то тільки в такому разі вам на допомогу прийдуть корисні батончики. Враховуйте кількість калорій батончика до вашого раціону і використовуйте як заміну фаст-фуду, шаурмі, булочкам тощо перекусам, які наповнені шкідливими жирами, соусами тощо. Але запам'ятайте, що не бажано замінювати ними повноцінний прийом їжі та вживати більше 2-х батончиків на день, адже надмірне вживання призводить до небажаних наслідків у вигляді зайвих кілограмів. Використовувати їх можна після тренування тоді, коли незручно випити порцію протеїну, який важливо пити в період білкового вікна. Дітям до 18 років такі батончики можна в кількості 1 шт. переважно фруктові або злакові.
"Снікерс" чи протеїнові батончики?
Багато хто скаже: "Краще піти купити Снікерс і буде нормально"! Ви, звісно, можете, але якщо порівнювати, то в ньому використовується молочний шоколад, карамель, нуга, цукор тощо добавки, які вирізняються своєю високою калорійністю і невеликою кількістю білка. А ось протеїнові батончики не містять у такій кількості жирів і швидких вуглеводів. Він надає тривалого відчуття насичення, тому що не призводить до швидкого стрибка інсуліну, в результаті якого бажання перекусити знову повернеться, а призводить до рівномірного його виділення. Якісні батончики приносять тільки користь у разі розумного використання, а обираючи висококалорійні солодощі з найближчого магазину, сприяють розвитку жиру і різкому підвищенню цукру в крові, а це ні до чого хорошого вочевидь не призводить. Тому варто замислитися, для вас важливе здоров'я чи хвилинна слабкість, яка призведе до виснажливих тренувань, щоб підтримувати себе в хорошій формі.
Поєднання батончиків з іншими спортивними добавками
Дієтичні батончики можна вживати незалежно від того, яке спортивне харчування ви вже вживаєте. Тільки єдине, що потрібно запам'ятати, бажано використовувати їх як перекус або якщо потрібно швидко отримати енергію, а вживання їжі неможливе, або немає можливості поповнити запас білка протеїном. Якщо ви приймаєте гейнер для нарощування м'язової маси або креатин. Жироспалювач або л карнітин для схуднення, обирайте батончики без цукру, попередньо вивчивши склад, щоб вони входили в денну норму вашого калоражу і не перевищували рекомендовану їхню кількість. У всіх випадках батончики як додатковий білок або десерт підходять ідеально.
Популярні батончики
Ми зібрали для вас добірку батончиків за низькою ціною, різних виробників, у яких велике розмаїття смаків.
-
— Батончик 36% 60g, PowerPro
— ChocoPro Bar 55g, Scitec Nutrition
— Go Protein Bar 80g, BioTechUSA
— Zero Bar 50g, BioTechUSA
— Crush Protein Bar 64g, BioTechUSA
— Батончик 32% 60g, StrongFit
Усі ці батончики користуються популярністю і їм віддають перевагу спортсмени на різних етапах свого тренувального життя.
Висновок
Протеїнові батончики - спеціальний кондитерський виріб із підвищеним вмістом протеїну, який легко засвоюється, амінокислотами та вітамінами. Використовується спортсменами й активними людьми. Призначені вони для підвищення в раціоні кількості білка і використовуються як правильний перекус або додаткове джерело енергії перед тренуванням. Як правильно вибрати батончик? У складі має використовуватися сироватковий протеїн (для веганів - соєвий), кількість білка 19-20 г на батончик, мінімум додаткових інгредієнтів, не рахуючи натуральних компонентів (горіхи, ягоди тощо). Дієтичні батончики можна знайти в будь-якому магазині спортивного харчування, аптеках, супермаркетах, хочемо звернути увагу, що їх можна використовувати як сніданок, коли немає часу прийняти повноцінний сніданок. Залежно від вашої тренувальної мети (набрати масу, підвищити силові показники, схуднути, підтримувати себе у формі), у будь-якому разі батончики дозволено використовувати, тільки важливо враховувати споживання калорій, білків і вуглеводів протягом дня.
Поширені запитання про протеїнові батончики
Чи можна під час схуднення їсти протеїнові батончики?
Протеїнові батончики можна вживати в рамках дієти для схуднення, оскільки білок сприяє насиченню і може допомогти зменшити загальний калораж харчування. Однак слід обирати батончики з мінімальним вмістом цукру і жиру, щоб уникнути зайвих калорій і вуглеводів, які можуть негативно позначитися на вазі та здоров'ї.
Які мінуси протеїнових батончиків?
Головним недоліком протеїнових батончиків є високий вміст доданих цукрів і насичених жирів, які можуть сприяти набору ваги та погіршенню здоров'я за частого вживання. Також важливо враховувати наявність штучних добавок і консервантів, які можуть викликати алергічні реакції або інші побічні ефекти.
Чи зможу я погладшати від протеїнового батончика?
Регулярне вживання протеїнових батончиків з високим вмістом калорій може призвести до збільшення ваги, особливо якщо вони замінюють більш низькокалорійні поживні продукти. При збалансованому харчуванні та контролі порцій один батончик навряд чи матиме значний вплив на вагу.
Чому не можна їсти протеїнові батончики щодня?
Щоденне вживання протеїнових батончиків може призвести до надлишку цукру і калорій у раціоні, що небажано для здоров'я. До того ж це може зменшити споживання свіжих продуктів, що містять вітаміни, мінерали та клітковину, які необхідні для повноцінного харчування і підтримки здоров'я.
Чим можна замінити протеїновий батончик?
Як альтернативу протеїновим батончикам можна використовувати натуральні джерела білка й енергії: грецький йогурт із фруктами, горіхи, насіння або домашні батончики із сухофруктів і горіхів, приготовані без додавання цукру. Ці продукти запропонують не лише білок, а й інші поживні речовини, важливі для здоров'я.
(Голосов: 30, Рейтинг: 3.07) |